• STICHTING CHILDS PLAY

  Stichting childs play : 2005 yılında Hollanda da başladığımız ve 2006 yılında Stichting Childs Play ismi ile kurduğumuz vakıf Türkiye de basta kimsesiz çocuklar , sokak çocukları , engelli çocuklar olmak üzere belirlediğimiz bu guruplardaki çocukların eğitim öğretim malzemeleri , engelli araç gereçleri , giysi ve oyuncak ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyet göstermiştir. 2011 yılına kadar yaptığımız çalışmalar ile birçok çocuğumuzun ihtiyaçlarını biraz da olsa karşılaya bilme huzuru ondan sonraki çalışmalar için bize güç vermiştir.

  Fotograf galerisi...
 • SELÇUKLU BELEDİYESİ OTİZM VE DOWN SENDROMLULAR YAŞAM MERKEZİ!
  Konya Selçuklu Belediyesi Otizm ve Down Sendromlular Yaşam Merkezi, Türkiye deki Otizm ve Down Sendromlu bireylere yönelik eğitim ortamları, aktivite ve terapi birimleri ve geçici gece konaklama merkezini kapsayan projesinin 2013 / 2017 yılları arasında ulusal ve uluslar arası proje koordinatörlüğünü yürütmüştür. 2014 yılında temeli atılan merkezin amacı olan sosyal sorumluluk projesi olarak 2013 yılında işletme planını hazırlamıştır. Türk iyenin en büyük Rehabilitasyon merkezi olan kurum 2015 yılında Türkiye Mimarlar Odası sosyal sorumluluk proje ödülünü de almıştır. Türkiye’nin en büyük Rehabilitasyon merkezi projesinin oluşumunda ki çalışmalarımız ve böyle bir projeyi Türkiye ye kazandırmasındaki katkılarımızdan dolayı büyük mutluluk duymaktadır. 2016 yılında merkez yalnızca otizmli bireylere hizmet vermek amacı ile Selçuklu Belediyesi tarafından “Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı “ na devredilmiştir.  
  Fotograf galerisi...
 • CELLO
  Kurucumuz, bundan önceki Avrupa deneyimlerini Türkiye’de ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet sunabilmek amacıyla son bir kaç yıldır Türkiye ağırlıklı yürütmektedir. 2000 -2015 yılları arasında, Avrupa’nın sağlık sektöründe örnek kurumlarından biri olarak gösterilen ve Avrupa’nın en iyi üçüncü engelli bakım merkezi CELLO vakfının birçok birimde birçok projede çalışmalar yapmıştır. Zihinsel engelliler ve otizmli bireylere yönelik hizmet veren CELLO Vakfı 2200 Otizmli ve zihinsel engelli bireye 24 saat bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir. Kurucumuz bu alandaki gelişmeleri Türkiye’ye getirebilme arzusu ile Amserdam Autisme Academie adı altında faaliyet göstermektedir. 2012 ve 2017 yılları arsında bu tecrübe, deneyim ve kurumsal bağlantılar sayesinde şu anda CELLO kurumunun da desteği ile Türkiye’de bir ilk olan Konya Selçuklu belediyesi otizm ve down sendromlular yaşam merkezinin şekillenmesine katkı sağlamıştır.
  Fotograf galerisi...
 • HİPPOTERAPİ KONGRESİ
  HİPPOTERAPİ KONGRESİ 7/9 Nisan 2016 Tarihlerinde Selçuklu Belediyesi Katkıları ile 1.Ulusal Uluslararası katılımlı Hippotherapi Kongresinin düzenleme kurulu başkanlığını yürütmüş Hippotherapi alanında Türkiye de ilk bilimsel çalışmanın gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur. Kongrede, "Otizmi anlama", "Eğitim stratejilerinin kullanımı", "Otizmde davranış endişeleri", "Hayvan destekli müdahaleler", konularında bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Kocaeli Üniversitesi, Belgium University College Ghent, Nederland Faculteit Sociale Zuyd Hogeschool ve Nederland Open Universiteit Heerlen'den uzmanların katıldığı kongre, 9 Nisan'da sona ermiştir. Amsterdam Autisme Academie şu an bu üniversitelerin hepsi ile projeler yürütmektedir.
  Fotograf galerisi...
 • 1-5 Ekim 2018- Ankara, Animal Assisted Interventions (Hippoterapi Kursu)
  Avrupa’nın önde gelen üniversiteleri ile birlikte eğitim ve uygulama çalışmalarını yürüten Amsterdam Autisme Academie tarafından, TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü) Hippoterapi Merkezi’nde düzenlenen Hippoterapi Eğitimi 5 Ekim Cuma günü sona erdi. 1 Ekim Pazartesi günü başlayan seminerde, 40 saat süreyle teorik ve uygulamalı dersler verildi. Seminere,TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü) Beştepe Hippoterapi Uygulama Merkezi Müdürü Yusuf YILMAZ , TİGEM Beştepe Hippoterapi Uygulama Merkezi Personeli, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Bercis Merdanoğlu ile At'la Terapi Merkezi Eğitmenleri katıldı. Seminer sonrası eğitimi bitirenlere sertifikaları verildi.
  Fotograf galerisi...
 • Su İçi Terapi – Halliwick (WSTH) Kursu
  Su İçi Terapi – Halliwick (WSTH) Kursu: 5/9 ARALIK 2019 Başarı ile Ankara da gercekleştirildi. Tanım : Su İçi Terapi (WST) Halliwick’in 10 adımlı yüzme metodu programı ile yapılan bir aqua terapidir. Halliwick , suyun akışkan mekanik özelliklerini kullanan alıştırmalar için ön eğitim olarak kullanılır. Halliwick’in on adımlıprogramı mühendis James McMillan tarafından geliştirilmiştir. O ilk 6 adımı, hastaya düşme cesareti ve kalkma becerisini öğretmek için ön hazırlık olarak tanımlamaktadır. Bu hususlar, su ortamının kısıtlılıklarını kullanıldığı, hastanın spesifik sorununa yönelik egzersiz ve aktiviteler için temel olan suda kendi kendine etkinlik ile ilişkilidir. Bu kısıtlamalardan bazıları akışkanlar mekaniği ile ilgilidir: akış koşullarının kullanımı (türbülans), iletim dalgaları ve metacentric etkiler (yerçekimi ve yüzdürme kuvveti değişiminin kullanımı). 10 Adım Programı pediatride yaygındır. WST, 1974'te McMillan'dan Bad Ragaz'ın ve İsviçrede (Kliniken Valens) komşu rehabilitasyon merkezinin tıp merkezinde bir su araştırması grubu kurması istendiğinde geliştirmeye başlamıştır. O ve gruptaki fizyoterapistler, araştırma grubu üyelerinden biri olan Urs Gamper tarafından yazılan Almanca kitap olan "Wasserspezifische Therapie und Training" de tanımlanan egzersizler geliştirdiler. Bu kitap bugünkü web sitesine modernize edilmiştir.www.waterspecifictherapy.org WST seçimi (egzersizler ve aktiviteler) kısmen dış kanıtlara dayanan klinik bir sürecinin sonucudur. Su terapisi, çoğunlukla belirli bir kasiskelet problemi olan hastalar için en iyi müdahale olarak seçilir. Müdahale hastaların aktivitesini gerektirdiğinde ve hedefler ICF'nin işlev seviyesinde olduğunda: WST, Nörolojik hastalarda klinik olarak kanıtlanmış sonuçlar doğurur (Scarano 2012, Tripp 2013, Fumari 2014). WST'de klinik bir soru olabilir: " ataxic bir hastada merkezi kararlılığı sağlamak için metacentric etkiler kullanılabilir mi?" Belki de daha önemlisi, WST ve orijinal Halliwick grup etkinliklerinin (WSTH) kombine yaklaşımının neuroprotective egzersizlerin çağdaş çerçevesine mükemmel uymasıdır: sürekli aerobik aktivitelerin ve çevresel zenginleşmenin bir kombinasyonu. Kazanımlar: Kurstan sonra katılımcılar şunları yapabilecek duruma gelirler:
  ☑ WSTH'yi kanıta dayalı uygulama ve ICF ile ilişkilendirme yapabilir.
  ☑ Engelli ve engelsiz kişilerin denge problemlerini tanır.
  ☑ Sudaki kişileri etkili bir şekilde yönetir.
  ☑ Ortopedik, nörolojik ve romatizmal hasta popülasyonları için ICF'nin her seviyesinde WST egzersizlerini ve aktivitelerini uygular.
  ☑ WSTH'yi nöroprotektif egzersiz olarak uygular.
  ☑ Bir tedavi programı tasarlamak için motorlu öğrenmenin uygun kurallarını ve suyun geri bildirimini kullanırWSTH'nin akışkan mekanik ilkelerini açıklayabilecektir.
  ☑ Nörolojik, ortopedik ve romatizmal hastalar için tedavi programları tasarlar.
  ☑ Suda WST-ICF değerlendirmesini kullanır.
  ☑ Klinik ölçme araçlarına giriş ve arazide denge değerlendirmesinin kullanabilme. ICF = International Classification of Functioning, Disability and Health (WHO, 2001)
  Fotograf galerisi...