Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık, Otizmli bireyin özel eğitim, dil gelişimi, duyusal gelişimi, sosyal gelişimi ve davranışların kişiye özel dinamiklerini analiz ettikten sonra kişinin ihtiyaç duyduğu alanla ilgili profesyonel bir hizmetin sunulma sürecidir. Bu süreçte bireyin bütün testleri, iletişim becerileri, öz bakim becerileri, oyun ve boş zaman becerileri, sosyal gelişiminin desteklenmesi ile ilgili bütün formları ve gelişimi kayıtları düzenli olarak kurumumuz tarafından yapılmaktadır. Birey Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerine devam etmekte olsun ya da olmasın, tüm çocukların ailelerine özel eğitimde aile danışmanlığı hizmetlerimiz ve tüm çocukların özel eğitim süreçlerine destek eğitim hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Aile Danışmanlığı

Hiç bir anne baba çocuk sahip olmaya karar verdiğinde gelişim farklılığı olan bir çocuğun dünyaya gelmesi ihtimalini düşünmek istemez. Dolayısıyla herhangi bir farklı gelişim durumunun olması hayal kirikliği yaratır. Kısacası gelişim farklılığı gösteren bir çocuğun gereksinimleri aile üyelerinin yasam biçimlerini. Planlarını etkileyerek, aile içinde yoğun bir kaygıya neden olabilir. Amacımız çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmaktadır Aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri vardır. Amacı; ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır. Baslıca programlar 1. COCUK AILE VE ILETISIM 2. AILE OGRETMEN ILISKILERI 3. AILE EGITIM PROGRAMLARI 1. Guruba dayalı aile eğitim programları 2. Eve dayalı aile eğitim programları 3. Eve ve kuruma dayalı aile eğitim programları 1. Genişletilmiş programlar 2. Genelleştirme programları 3. Özelleştirilmiş aile programları 4. Davranış yönetimi programları Örneğin : Oyun Grupları: 3-6 yaş arasındaki çocukların fiziksel – sosyal- duygusal gelişimini desteklemek, Anne çocuk arasında ki iletişimi güçlendirmek, Öz bakım becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, Sosyal ortamda kendini ifade edebilmesine yardımcı olmak amacıyla yürütülen çalışmalardır. Gelişim Takibi: 0-6 yaş arası çocukların sosyal becerileri- öz bakım düzeylerini, ince motor ve kaba motor kas becerilerinin ne düzeyde olduğunu belirlemeye yönelik Gelişim Tarama Testleri uygulanmakta ve sonuçlar uzmanlar tarafından ailelere iletilmektedir. Gelişimsel bir problemin varlığı durumunda aileler bir uzman hekime yönlendirilmektedir

 

Kurumsal Danışmanlık

Başta otizm olmak üzere desteğe ihtiyaç duyulan alanlarda kurumlara kurumsallaşma ve eğitimcilerine ve uzmanlarına eğitim, danışmalık ve diğer ihtiyaç duyulan konularda alanında Türkiye’de ve dünyada isim yapmış uzmanlardan oluşan bir ekiple uluslararası standartlarda profesyonel destek hizmeti sunmaktır. Kurumsal danışmanlık kapsamında verdiğimiz hizmetler 1. Özel eğitim kurumları , Vakıflar, Belediyeler., spor okulları ve ailelere danışmanlık hizmetleri. 2. Otizmle ilgili çalışma yapacak kurumlara, kurumsal yapılanmaya yönelik danışmanlık hizmetleri 3. Otizm alanında hizmet veren kurumlara Özel eğitim programları ve aktivite programlarının hazırlanmasına yönelik danışmanlık hizmetleri. 4. Sivil toplum örgütlerine otizm konusundaki projeler konusunda yurt-dışı destekli danışmanlık hizmetleri. 5. Tam gün bakım merkezinin kurumsal yapılanmasına. İsletme planlarının hazırlanmasına yönelik yurt dışı destekli danışmanlık hizmetleri. 6. Türkiye’de otizm alanında çalışan, çalışmak isteyen uzmanlara, eğitmenlere, rehber danışmanlara vs. yönelik Hollanda ve Belçika’da kurslar, workshoplar, seminerler düzenlenir 7. Avrupa’daki otizmle ilgili çalışan kurumlara yönelik kurumsal işleyişi görme ve bilgilendirme ziyaretleri düzenlenir. (Bu aktivite bireysel ve gurup başvurularında organize edilir.) 8. Terapilere yönelik Yurt dişi ve Türkiye’de hizmet içi eğitimler sertifika programları düzenlenir, 9. Kurumların Özel eğitim ve her alanda terapilere yönelik hizmet verecekleri hedef gurubun özellikleri göz önüne alınarak tedrisat ile ilgili danışmanlı hizmeti verilir. 10. Avrupa Birliği projelerine yurt dışı desteği sağlanır.  

Gece Bakımı

Gece merkezinde verdiğimiz hizmet sayesinde çocuklarınızın geceleri güvenli ellerde. Bu hizmeti bizden kurumsal olarak alabileceğiniz gibi bireysel taleplere de cevap vermekteyiz, Size sunduğumuz hizmet sayesinde kurmasal olarak sizi doğacak olan her turlu istismarın önüne geçerek ve güvenlik ile ilgili konularda profesyonel olarak güvenliğinizi sağlamaktayız, bu hizmet teknik, yazilim ve programlar olmak üzere tam bir bütünlük içinde size sunulmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçin,…

Organizasyonlar

Kurumumuz tarafından baslıca düzenlenen baslıca organizasyonlar, 1. Otizmim ile ilgili Kongre, sempozyum, seminerler 2. Türkiye ve Avrupa’da sertifikalı Eğitim programları, Uygulamalı Kurslar 3. Kurumsal Yurt dışı Hollanda, Belçika, İngiltere, Almanya, Fransa da bilgilendirmeye yönelik seyahat organizasyonları düzenlenir.

Otizm ve Boş Zaman

Hollanda da 1 haftalık Pony Kampı, bu kamp süresince çocuklarımız Atlar ve doğal ortamlarda yapacakları aktiviteler ile unutamayacakları bir hafta geçirecekler, Çocukların seviyelerine uygun olarak yapılacak programlar ile tecrübeli rehberler eşliğinde yapılacak aktiviteler gün boyunca doğal ortamlarda doğal yöntemler ile bir çok beceriler kazanacak ve yeni şeyler öğreneceklerdir.

İş koçluğu

Yapım Aşamasında...

Doğa Kampı

İzmir-Ödemiş, Gölcük yaylasının temiz havası eşsiz doğası içinde sayısız faaliyet imkanları ile doğa kampı düzenlitoruz. Birgi Çınar Altı pansiyon da otantik konaklama mekanı ve tarihi yerleşkesiyle egenin özünü yaşama imkanı sünüyoruz.

Yapım Aşamasında...

Yapım Aşamasında...