Stichting Childs Play

Stichting childs play: 2005 yılında Hollanda da başladığımız ve 2006 yılında Stichting Childs Play ismi ile kurduğumuz vakıf Türkiye de basta kimsesin çocuklar, sokak çocukları, engelli çocuklar olmak üzere belirlediğimiz guruplardaki çocukların eğitim öğretim malzemeleri, engelli araç gereçleri, giysi ve oyuncak ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyet göstermiştir. 2011 yılına kadar yaptığımız çalışmalar ile birçok çocuğumuzun ihtiyaçlarını biraz da olsa karşılaya bilme huzuru ondan sonraki çalışmalar için bize güç vermiştir.

Cello Vakfı

Kurucumuz, bundan önceki Avrupa deneyimlerini Türkiye’de ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet sunabilmek amacıyla son bir kaç yıldır Türkiye ağırlıklı yürütmektedir. 2000 -2015 yılları arasında, Avrupa’nın sağlık sektöründe örnek kurumlarından biri olarak gösterilen Cello vakfının birçok birimde birçok projede çalışmalar yapıp, zihinsel engelliler ve otizmli bireylere hizmet veren kurucumuz bu alandaki gelişmeleri Türkiye’ye getirebilme arzusu ile Bilge Su danışmanlık altında faaliyet göstermektedir. Bu tecrübe, deneyim ve kurumsal bağlantılar, su anda cello kurumunun da desteği ile Türkiye’de bir ilk olan Konya Selçuklu belediyesi otizmim ve down sendromlular yasam merkezinin şekillenmesine katkı sağlamıştır.

 

 

SOBE

Konya Selcuklu Belediyesi Otizim ve Down Sendromlular Yasam Merkezi , Turkiyedeki otizim ve down sendromlu bireylere yonelik egitim ortami, aktivite ve terapi birimleri, gece merkezi iceren projesini tamamlama asamasina gelmistir.

Hippoterapi Kongresi

HİPPOTERAPİ KONGRESİ 7/9 Nisan 2016 Tarihlerinde Selcuklu Belediyesi Katkilari ile 1.Ulusal Uluslararasi katilimli Hippoterapi Kongresinin duzenleme kurulu baskanligini yurutmus Hippoterapi alaninda Turkiyede ilk bilimsel calismanin gercekelsmesine katkida bulunmustur . Kongrede, "Otizmi anlama", "Eğitim stratejilerinin kullanımı", "Otizmde davranış endişeleri", "Hayvan destekli müdahaleler", konularinda bilgi paylasiminda bulunulmustur. Kocaeli Üniversitesi, Belgium University College Ghent, Nederland Faculteit Sociale Zuyd Hogeschool ve Nederland Open Universiteit Heerlen'den uzmanların katıldığı kongre, 9 Nisan'da sona ermistir.

Yurt Dışı Seyahat Grupları

Kurumumuz tarafından düzenlenen başlıca organizasyonlar, 1. Otizmim ile ilgili Kongre, sempozyum, seminerler 2. Türkiye ve Avrupa’da sertifikalı Eğitim programları, Uygulamalı Kurslar 3. Kurumsal Yurt dışı Hollanda, Belçika, İngiltere, Almanya, Fransa da bilgilendirmeye yönelik seyahat organizasyonları düzenlenir.

Uluslararası Staj Programı

Uluslararası staj programları, alanda eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik organize ettiğimiz bu hizmet sayesinde uluslararası isim yapmış kurumlarda staj yapma imkanına sahip oluyorsunuz, Öğrencilik döneminizde kazanacak olduğunuz bu tecrübe sayesinde mesleki olarak bir adim daha öne çıkmış olacaksınız.

Hippoterapi Kursu

Hippoterapi eğitimine yeni başlayacak olan kursiyerlere ve bu alanda halen hizmet vermekte olan hippoterapistlere yönelik olarak yapılan eğitim, Avrupa’nın önde gelen üniversiteleri ile birlikte eğitim ve uygulama çalışmalarını yürüten “Amsterdam Autisme Academie Instituut voor Antrozoologie Nederland” tarafından veriliyor. Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Marie Jose Enders, tarafından yürütülen eğitimler ve Genel Müdürlüğümüz ile yapılan çalışmalar sayesinde ülkemizin bu alandaki eğitim açığının kapatılması ve verilen hizmet kalitesinin yükseltilerek ülkemiz geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor. Hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin verildiği ve temel hippoterapi, hayvan destekli terapi uygulamaları, otizm spektrum bozukluğu gibi konularda sunum, grup ve bireysel çalışmaların yapıldığı eğitim İlk olarak Ankara-Beştepe Hippoterapi Merkezimizde yapılan “Animal Assisted Interventions (Hippoterapi Eğitimi) Sertifika Programı”nın Karacabey ve Sultansuyu Hippoterapi Merkezlerimizde de uygulanması planlanıyor.

Aquaterapi Kursu

Su İçi Terapi – Halliwick (WSTH) Kursu: 5/9 ARALIK 2019 Başarı ile Ankara da gercekleştirildi. Tanım : Su İçi Terapi (WST) Halliwick’in 10 adımlı yüzme metodu programı ile yapılan bir aqua terapidir. Halliwick , suyun akışkan mekanik özelliklerini kullanan alıştırmalar için ön eğitim olarak kullanılır. Halliwick’in on adımlıprogramı mühendis James McMillan tarafından geliştirilmiştir. O ilk 6 adımı, hastaya düşme cesareti ve kalkma becerisini öğretmek için ön hazırlık olarak tanımlamaktadır. Bu hususlar, su ortamının kısıtlılıklarını kullanıldığı, hastanın spesifik sorununa yönelik egzersiz ve aktiviteler için temel olan suda kendi kendine etkinlik ile ilişkilidir. Bu kısıtlamalardan bazıları akışkanlar mekaniği ile ilgilidir: akış koşullarının kullanımı (türbülans), iletim dalgaları ve metacentric etkiler (yerçekimi ve yüzdürme kuvveti değişiminin kullanımı). 10 Adım Programı pediatride yaygındır. WST, 1974'te McMillan'dan Bad Ragaz'ın ve İsviçrede (Kliniken Valens) komşu rehabilitasyon merkezinin tıp merkezinde bir su araştırması grubu kurması istendiğinde geliştirmeye başlamıştır. O ve gruptaki fizyoterapistler, araştırma grubu üyelerinden biri olan Urs Gamper tarafından yazılan Almanca kitap olan "Wasserspezifische Therapie und Training" de tanımlanan egzersizler geliştirdiler. Bu kitap bugünkü